Віктор Хамут: "Перший рік роботи громади у нових умовах демонструє надскладні виклики"​

Цими днями у Космацькій громаді відбулася конференція «Співробітництво та місцевий розвиток територіальних громад Прикарпаття». Голови громад спільно з представниками Міністерства розвитку громад та територій , депутатами обласної ради обговорили шляхи підсилення економічної спроможності громад з використанням їх культурного та ресурсного потенціалу.

Голова Обертинської громади Віктор Хамут, який взяв участь у конференції, відзначив важливість економічної спроможності громад у подальшому розвитку кожного села, яке входить до складу громади.

«Села, які увійшли до складу громади, всі ці роки були глибоко дотаційними. Їх бюджети були мізерними і,  очевидно, це причина відсутності належних доріг, вчасного оновлення соціальної інфраструктури – шкіл, ФАПів та інших бюджетних закладів. Як наслідок сьогодні – відсутність інвестицій у розвиток. Ми не можемо очікувати, що зі створенням Урядом Обертинської громади за короткий час все зміниться. Адже це задавнені проблеми, які не вирішувалися роками. Перший рік роботи нашої громади у нових умовах  демонструє надскладні виклики – кадровий голод, недостатній рівень державних субвенцій на забезпечення делегованих повноважень, відсутність достатньої кількості робочих місць в громаді, прогалини законодавства, яке регулює діяльність системи місцевого самоврядування. Це комплекс проблем, які нам доведеться вирішувати спільно з усією громадою. Головне чути один одного, шукати компроміси і приймати спільні відповідальні рішення», – сказав Віктор Хамут.

За його слова, на сьогодні триває кадровий відбір до апарату селищної ради. Попереду – ретельне планування першочергових завдань громади на найближчі роки.

«Ми нові громади, в області таких близько двох десятків, потребуємо всебічної підтримки Уряду, регіональної виконавчої влади, міжнародних донорських організацій, які працюють в Україні у сфері реалізації завдань децентралізації. Таку підтримку отримували громади, які створювалися в минулі роки. Це допомагало їм швидше ставати на ноги. Сподіваємося, що така підтримка буде», – зазначив Обертинський селищний голова.