Про погашення платниками податкової заборгованості перед бюджетом обговорили з старостами Старостинських округів Обертинської територіальної громади

     В Народному домі смт. Обертин проведено зустріч головного державного ревізора – інспектора Тисменицького відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Шкромиди Михайла із начальником фінансового відділу Обертинської ОТГ Гавриш Іриною, старостами Старостинських округів Обертинської територіальної громади та платниками податків.
     Під час заходу обговорили питання погашення податкової заборгованості, яка є одним із резервів наповнення бюджету Обертинської ОТГ.
Працівник податкової служби наголосив, що роль старостів в погашенні платниками податкового боргу дуже важлива, оскільки вони можуть інформувати жителів своєї громади про заборгованість перед бюджетом. Оскільки податкова служба надсилає боржнику податкову вимогу, лише якщо загальна сума податкового боргу платника податків перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або 3060 гривень. Відповідно до якщо у платника заборгованість не перевищує вказану суму, то часто платники не знають про наявність у них такого боргу. Надходження заборгованих податків і зборів і є резервом наповнення місцевих бюджетів.
     Також посадовець зауважив, що у разі не сплати податкового боргу після надсилання податкової вимоги, вже через 30 календарних днів щодо такого платника проводяться заходи з погашення податкового боргу. Зокрема, це стягнення коштів, продаж майна платника податків та звернення до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків.
     Підсумовуючи учасники відзначили, що лише завдяки спільній співпраці органів податкової служби, органів місцевого самоврядування та платників податків буде подолано проблему накопичення податкової заборгованості.