Результати громадських слухань

     1 серпня 2021 року в приміщенні Народного дому селища Обертин було проведено громадське слухання, в якому взяли участь старости сіл, депутати, працівники установ, закладів, організацій, жителі Обертинської територіальної громади.

     На обговорення було винесено два питання:
1. Про погодження Детального плану території для будівництва заводу по виробництву сухих сумішей, розташованої в урочищі «Вітряки», за межами села Хотимир Обертинської селищної ради Івано-Франківського району, Івано-Франківської області.
2. Організований збір і вивезення сміття в громаді.

     По першому питанню виступив селищний голова Віктор Хамут, який розкрив переваги та вигоди існування заводу для громади.
Радник гегерального директора компанії “Сен- Гобен будівельна продукція Україна, Білорусь” Роман Міськевич ознайомив присутніх з процесом, технологією, обладнанням для виробництва сухих сумішей, робочими місцями, умовами праці. Запевнив, що сировина, яка буде вироблятися є безпечною для здоров’я людини.
     Представник ТзОВ “Зеніт-Експерт” Петро Мельник представив Детальний план територій та озвучив подальшу процедуру розгляду всіх земельних питань, пов’язаних з будівництвом заводу.
     Депутат Івано-Франківького району Сергій Гаєвський зауважив, що дуже важко в такий регіон залучити інвесторів. Він наголосив, що на рівні Івано-Франківської районної державної адміністрації буде підтримка та сприяння у такому важливому питанні для громади.
     Особливо активну участь в обговоренні брали мешканці села Хотимира, поблизу якого мав би запрацювати завод. Вони говорили про наболіле, напевно, за всі роки незалежності: за землю, дороги, умови праці, життя. Деякі питання сягали 1996 року.
     Після конструктивно діалогу вирішили:
1. Погодити Детальний план територій для будівництва заводу по виробництву сухих сумішей, розташованої в урочищі “Вітряки” за межами села Хотимира Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
2. Рекомендувати Обертинській селищній раді затвердити Детальний план території для будівництва заводу по виробництву сухих сумішей, розташованої в урочищі “Вітряки” за межами села Хотимира Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

     По другому питанню виступив начальник відділу комунальної власності, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства Обертинської селищної ради Василь Півторак, який запропонував альтернативний варіант збору і вивозу сміття в громаді. Це створення полігону побутових відходів відповідно до Положення про Полігон побутових відходів. Були запропоновані й інші варіанти покращення ситуації. “Всі варіанти мають право на існування. Основне, щоб їх схвалила більшість людей у громаді”,- підсумував Василь Васильович.
     А Віктор Броніславович відзначив: ” Громада молода, існує 7 місяців. Але при активній спільній дієвій співпраці всіх населених пунктів, продуктивній ініціативі, нам вдасться подолати труднощі…”