Селищний голова взяв участь у «Відкритому діалозі щодо становлення територіальних громад»

     Питання становлення і розвитку територіальних громад Прикарпаття обговорили під час інформаційного заходу «Відкритий діалог щодо становлення територіальних громад».

     Організатор – Міністерство розвитку громад та територій, Івано-Франківська обласна державна адміністрація за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

     Обертинську громаду на заході представляв селищний голова  Віктор Хамут. Він відзначив важливість подібних інформаційних заходів. За його словами, громади, які тільки-но створилися, потребують підтримки у юридичних, бюджетних, організаційних, майнових та інших питаннях.

     «Ми нова громада і попереду в нас довгий шлях становлення. Тому дуже важливо, коли є підтримка, є можливість обмінятися інформацією, познайомитися з досвідом інших громад регіону. Нам, головам громад, важливо розуміти, яким чином буде трансформуватися законодавство, яке регулює діяльність місцевого самоврядування. Від цього залежить, в тому числі, і наша спроможність вчасно і ефективно вирішувати всі питання місцевого значення. Сьогодні залишається чимало неврегульованих питань на законодавчому рівні, а це означає, що вирішення деяких нагальних питань доводиться відкладати до їх врегулювання законом», – сказав Віктор Хамут.

     Він висловив сподівання, що найближчим часом, виконавча влада внесе на розгляд Парламенту пакет законодавчих змін щодо податкового, бюджетного законодавства та інших галузевих законів, які сприятимуть місцевому самоврядуванню у налагодженні системи надання якісних і доступних послуг.